No nyt on Econature tulilla ja patterit alkaa olemaan lämpimänä. Oli kyllä tiukat kolme päivää tuon remontin kans, tuntee kyllä töitä tehneensä.
Täytyy kyllä sanoa että pannun tulille laitto oli lapsellisen helppoa. Tarkotan siis ite sytyttämistä, tuo pannun ja varaajan vaihto oli helvetin kova homma kyllä..
Mutta itse pesän sytytys kävi kyllä niinku valokuvissa. En kyllä noudattanut ohjekirjan protokollaa, ei ollu koivua eikä tullu katottua miten päin puut uuniin tuli

Mutta kattilan kaikki lämpötilat asettu kyllä itestään sopiviksi ja varaajan vesi alkoi lämmetä. Tässä menee vielä varmaan pari tuntia ihmetellessä ja seuraillessa että kaikki liitokset ja hanat pitävät.
Ensivaikutelma on kyllä hyvä. Putkimiestäkin alkoi himottaa samanlainen systeemi ku näki kuinka halot alkoivat lämmittämään..