No niin hienoa että keskustelua syntyy.
Klapit tuntuvat itsestä tuoreet sekä kuivat hammastikuilta kun on tullut elämässä nosteltua muutakin kuin housuja (140kg/190cm) eli se ei ole ongelma. Pöllit ainakin vielä tähän asti sieltä metsästä kivasti liikkuneet kohti klapikonetta toisella koneella tulee 50cm max ja toinen hitaanpi verme tekee metristä.
Tuossa muutamia yksityisviestejä on tullut läheteltyä ja tarkoitus olisi lähteä kiertämään paikkoja läpi ja tutustumaan laitteistoihin, periaatteena kuitenkin olisi helppokäyttöisyys, toimintavarmuus ja ehdottomasti se ettei tarvitse öljylaskuja katsella.
Tosiaan valtavia määriä on talossa öljyä mennyt koska tänään varmistui tuo määrä tosiaan tuohon 3500 litraan vuodessa, talossa tosin asunut 6 ihmistä ja missään asiassa ei ole säästelty, ikikiuskin on muuten ollut päällä 8 vuotta putkeen

isäntä sanoi että siellä lapset seisseet kahden suihkun alla hanat kaakossa niin tottakai sitä kuluu ja tänäänkin sisälämpö oli +26. Kosteat tilat vielä kuumemmat!
Itse olen asian ajatellut niin että öljynhinta ei tunnu laskevan niin mieluiten sijoittaa toimivaan puujärjestelmään sen 10-15 tuhatta kuin öljyyn joka on periaatteessa pohjaton kaivo.